Hesabına Giriş Yap

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hesap Oluştur

Yıldızla işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur! (*) are required.
Ad *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifreyi Doğrula *
E-mail *
Email Doğrula *

Nurullah Bora

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Online Kaynaklar

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yazan  | Kategori: Eğitim Makaleleri

Birçok araştırmacı için önemli bir problemdir aradığı makaleye çabuk ulaşmak.

Teknolojinin imkanlarının sınırları zorladığı günümüzde birçok makale veritabanı oluşturularak online kütüphaneler hizmete girmektedir. Bu başlık altında yeri geldikçe online kütüphane-makale veritabanları paylaşılacaktır. Sizin de önerdiğiniz online kütüphane ve makale veritabanları varsa mesajla bildirebilirsiniz. Önerilerinizi BURADAN paylaşabilirisiniz.

 

İşte bu kütüphane-veritabanlarından bazıları:

 

 

Akademik tezler, kitaplar ile bir çok konuya dair içerikleri ve özetleri arama imkanı sunmaktadır.

Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi'nde bulunan basılı tezler "Elektronik Tez Arşiv Projesi" çalışması ile tam metin (pdf) olarak "Tez Tarama Sistemine" aktarılmaya başlanmıştır. Sistemi kullanmak ve üye olmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

  • Cahit Arf Bilgi Merkezi - Tübitak: 

Cahit Arf Bilgi Merkezi'nde, ülkemizdeki üniversite, kamu ve sanayi kesiminin bilgi ihtiyaclarının karşılanması ve akademik bilgi üretimine katkıda bulunmak amacıyla elektronik ve geleneksel yollarla ulusal çapta bilgi ve belge hizmetleri verilmektedir. ULAKBİM-CABİM Türkiye'nin en zengin basılı (10.000 başlık) ve elektronik (8.000 başlık) dergi koleksiyonuna sahiptir. Uluslararası önde gelen yayınevlerine ait elektronik dergiler birçoğu ULAKBİM sunucularında ilk sayılarından itibaren yerel olarak arşivlenmektedir. Farklı konu ve disiplinlerde zengin (29 adet) bir veri tabanı koleksiyonuna sahiptir. Aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

 

 

Okunma 3094 defa
Son Düzenlenme Perşembe, 18 Aralık 2014 21:40
Yorum eklemek için giriş yapın

Twitter Mesajları

Siteyi Beğen